Blog

Nasıl Sağlıklı ve Dengeli Beslenebiliriz?
15 Ocak 2021 5 dk. Sağlık

Nasıl Sağlıklı ve Dengeli Beslenebiliriz?

Sağlıklı ve dengeli beslenme günümüzde oldukça revaçta olan bir konu. Özellikle pandemiden dolayı sağlıklı beslenmenin ve bağışıklığın ne kadar önemli olduğunu hep beraber deneyimlemiş olduk. Avita Çalışan Destek Hizmetiyle Sağlıklı Beslenme Danışmanlığından sağlıklı ve dengeli beslenmeyle ilgili destek alabilir, kilo kontrolünüzü uzman diyetisyenlerimiz gözleminde gerçekleştirebilirsiniz.

Değersizlik Duygusuyla Baş Edebilmek
11 Ocak 2021 3 dk. Sağlık

Değersizlik Duygusuyla Baş Edebilmek

Değersizlik duygusu her insanın hayatında belli dönemlerde ortaya çıkabilecek bir durumdur ve kişinin karakterindeki iyi özelliklere, başarılara ve pozitif özelliklere yönelerek bu ruh halinden uzaklaşabilmesi mümkündür. Avita Online Psikolog uzmanlığıyla siz de değersizlik duygusunu atlatabilirsiniz.

Şirketlerin Olmazsa Olmazı: İnsan Kaynakları
03 Ocak 2021 3 dk. İnsan Kaynakları

Şirketlerin Olmazsa Olmazı: İnsan Kaynakları

Bir şirketin olmazsa olmazı İnsan Kaynakları ya da kısaca İK işe alımdan şirket içi iletişime kadar birçok farklı detayı barındıran bir departman olmasından dolayı zaman zaman özellikle de çalışanların şirkete olan bağlılığını artırma konusunda desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu desteği ise Çalışan Destek Programıyla karşılayabilmekte ve bu sayede de çalışan memnuniyetini de artırmaktadır.

Multitasking Nedir? Hayatı Kolaylaştırır mı? Yoksa Tam Tersi Zorlaştırır mı?
18 Aralık 2020 4 dk. Sağlık

Multitasking Nedir? Hayatı Kolaylaştırır mı? Yoksa Tam Tersi Zorlaştırır mı?

Multitasking ya da Türkçe adıyla Çoklu Görev, 21. Yüzyılın insanlığa pek de güzel olmayan bir armağanı. Hayatı kolaylaştırdığını düşünenlerin yanı sıra tam tersi uzun vadede zorlaştırdığını iddia edenler de bulunmakta. Eğer multitasking insanı olmaktan yorulduysanız, konsantrasyon kaybı, dikkatsizlik, odaklanamama gibi sorunlar yaşıyorsanız veya iş hayatına dair sorunlarınız varsa Avita Online Psikolog hizmeti ile ihtiyacınız olan desteği istediğiniz an, istediğiniz yerde alabilirsiniz.

Home Office Çalışmayı Nasıl Kolay Hale Getirirsiniz?
11 Aralık 2020 4 dk. Yaşam

Home Office Çalışmayı Nasıl Kolay Hale Getirirsiniz?

Soğuk kış günlerinin gelmesi ve Covid-19 vakalarının artmasıyla birlikte hepimiz tekrardan home office çalışmaya ve evde daha fazla vakit geçireceğimiz günlere adım atmış olduk. Her ne kadar home ofis çalışmak çok rahat gibi görünse de aslında çalışanları daha zorlayabilmektedir.

Mindfulness Nedir?
04 Aralık 2020 5 dk. Sağlık

Mindfulness Nedir?

Mindfulness ya da Türkçe adıyla farkındalık olarak da bilinen bu teknik, son yıllarda zorlu yaşam olayları ve özelikle de stres yönetiminde sıkça başvurulan yöntemlerden biri olmuş durumda. Geçmişi ya da geleceği düşünmek yerine anda kalabilmeyi hedefleyen Mindfulness tekniği ile ya da Avita Online Psikolog aracılığıyla tanışacağınız bir profesyonel ile stresle başa çıkabilmeyi kolaylaştırın, hayattan keyif alabilmenin tadını çıkarın!

Çalışanlar İnsan Kaynaklarından Ne Bekliyor?
28 Kasım 2020 4 dk. İnsan Kaynakları

Çalışanlar İnsan Kaynaklarından Ne Bekliyor?

Çalışanlar, İnsan Kaynakları departmanının sadece yönetici ve kendisi arasında bir aracı değil, aynı zamanda çalışan olarak haklarını koruyan bir rol üstlenmesini istemesinin yanı sıra çalışanların özel hayatlarında karşılaştıkları zorlu yaşam olaylarında da destek alabilecek Çalışan Destek Programı gibi hizmetlerle kendisinin desteklenmesini talep etmektedir.

Ertelemek bir Sanat mı? Yoksa Hastalık mı?
20 Kasım 2020 5 dk. Sağlık

Ertelemek bir Sanat mı? Yoksa Hastalık mı?

Erteleme hastalığı mı, erteleme sanatı mı? Mükemmeliyetçi kişilerin özellikle ustalaştığı erteleme davranışı bilinenin aksine tembel kişilerin değil, aşırı titiz ve mükemmeliyetçi insanların bir özelliğidir. İşlerini sürekli erteleyen kişiler “başarısız olma korkusundan” ötürü elindeki işleri daha detaylı düşünmek ve daha iyi yapmak üzere hep bir sonraki güne erteleyerek en harika işi çıkaracaklarını düşünmektedirler, fakat bu durum uzun sürerse de kişiyi gerçekten başarısızlığa götüreceği kesindir.

Evcil Hayvan Bakımı Nasıl Olmalı?
13 Kasım 2020 5 dk. Yaşam

Evcil Hayvan Bakımı Nasıl Olmalı?

Can dostlarımız olan evcil hayvanlarımızın bakımı birçoğumuz için bebek bakımıyla eş değerdir. Bir yandan iş hayatı, bir yandan özel hayat derken evde hayvan bakımı konusunda her zaman yeteri desteği bulamayabilirsiniz. Şirket ya da İK yöneticisi olarak çalışanlarınıza evcil hayvanları konusunda Avita Veteriner Danışmanlığı’yla destek olabilirsiniz.

Mevsimsel Depresyon Nedir?
04 Kasım 2020 4 dk. Sağlık

Mevsimsel Depresyon Nedir?

Mevsimsel Depresyon ya da bilinen diğer adıyla Mevsimsel Duygu Durum Bozukluğu, bireylerin mevsim değişikliklerinde özellikle sonbahar ve kış aylarında hissetmiş olduğu bir depresyon çeşididir. Birçok insan tarafından “can sıkıntısı” olarak adlandırılsa da bu süreç çok ağır bir şekilde seyredebilir. Avita Online Psikolog bu süreci rahat atlatabilmeniz için her zaman yanınızda!

Çalışan Aidiyeti Nasıl Sağlanır?
28 Ekim 2020 4 dk. İnsan Kaynakları

Çalışan Aidiyeti Nasıl Sağlanır?

Bir şirketi başarıya götüren en önemli etken o şirketin çalışanlarıdır. Çalışan aidiyeti, bir diğer adıyla personel aidiyeti yüksek olan şirketlerde başarı kaçınılmaz olmakta ve çalışanlar şirketlerine daha fazla katkı sağlamak için çabalamakta, iş yerlerini kendi iş yerleri gibi sahiplenmektedirler.

Finansal Okuryazar Olmak ya da Olmamak
21 Ekim 2020 5 dk. Yaşam

Finansal Okuryazar Olmak ya da Olmamak

Son yıllarda sıkça konuşulan finansal okuryazarlık, parayı yönetebilmek için sadece finans sektörü çalışanlarını ilgilendiren bir konu olmaktan çıkıp bazı ülkelerde lise öğrencilerinin zorunlu dersi haline gelmiş durumda. Hepimizin finansal okuryazar olması gereken bir çağda bu konudan uzak durmak dönemin gerekliliklerinden uzak kalmaya ve günün sonunda para kaybetmeye başlamanıza sebep olacaktır.

İhtiyacınız Olan Destek Yanı Başınızda: Online Psikolog
15 Ekim 2020 4 dk. Sağlık

İhtiyacınız Olan Destek Yanı Başınızda: Online Psikolog

Ruhsal olarak zorluk yaşadığınızda Avita Online Psikolog istediğiniz zaman istediğiniz yerde sizinle! Güvenilir online psikolojik destek için Avita’nın 15 yılı aşkın tecrübesine güvenin, sizi konunuza en uygun online psikologla buluşturalım.

Kriz Yönetiminde İnsan Kaynaklarının Rolü
08 Ekim 2020 4 dk. İnsan Kaynakları

Kriz Yönetiminde İnsan Kaynaklarının Rolü

Avita Kriz/Kritik Durum Yönetimi Desteği, şirketlerde ön görülemeyecek kriz durumlarında İnsan Kaynakları departmanlarının her zaman yanında.