İdeal Kilo Yönetimi

Sağlıklı Yaşam Farkındalığı

Önce yapılan ölçümlerle sonrasında verdiğimiz eğitimlerle sağlıklı yaşamın kapılarını açıyoruz.

İdeal Kilo Yönetimi

1. Ölçme ve Değerlendirme

Hemşireler tarafından işyerinde uygulanan bir tarama programıdır. Bu program kapsamında, durumu tespit etmek ve katılımcıların sağlık durumu hakkında bir farkındalık yaratmak amacı ile aşağıdaki değerler ölçülür.

Yapılan ölçümler;

  • BMI – Beden Kitle Endeksi
  • Boy / Kilo
  • Kan Basıncı / Nabız
  • Bel Çevresi
  • Kolesterol Paneli (HDL, LDL, Trigliserid)
  • Glukoz (Kan şekeri) Seviyesi
  • Yağ / Kas Oranları

2. Sağlıklı Yaşam Bilinci için Farkındalık Eğitimleri

Ölçme ve değerlendirmeden sonra isteyen katılımcılar beslenme uzmanları, spor eğitmenleri ve psikologlar tarafından sunulan farkındalık eğitimlerine katılabilirler. Programın başarılı olması için seanslara düzenli katılım gerekmektedir. 12 seanslık oturumlar 3 ayda (haftada 1 saat) tamamlanır.

Katılımcılar için beslenme, egzersiz ve davranış tutumlarını içerecek şekilde yapılandırılmış seansların bazıları aşağıdaki gibidir:

Sağlık için Spor ve Egzersiz
Sağlıklı Beslenme
Davranışsal Gelişim

3. Takip ve Destek (3 ay)

Eğitim programı tamamlandıktan sonra, katılımcılara üç ay boyunca düzenli olarak (kendi tercihleri doğrultusunda) telefon, e-mail, SMS vb. iletişim kanalları aracılığı ile hatırlatmalar gerçekleştirilir. Bu takip ve hatırlatmalar sayesinde eğitim programının etkinliği artırılarak yaşam tarzındaki pozitif değişikliğin korunması sağlanır. Ayrıca ihtiyaç duyduklarında uzmanlarımıza ulaşarak sorularını sorabilirler.

ÖLÇÜM (Önceki değerler – sonraki değerler)

6 ay tamamlandığında (Eğitim Programı + Takip ve Destek) katılımcılara tekrar uygulanır. Önceki değerleri ile yeni değerleri karşılaştırılır.


4. Raporlama

Gizlilik ilkeleri çerçevesinde program etkinliği ile ilgili ilk ölçüm ve son ölçüm sonuçları detaylı analizlerle (kişisel bilgileri içermeyecek şekilde) raporlanır.